ROK SZKOLNY 2004/2005     opr. Lipińska Izabela i Orzyłowska Kamila z klasy IIa gim.

WITAJ SZKOŁO!!!
"Przyjaźnie i wesoło
żegnamy rzekę, las.
Ach witaj, witaj szkoło!
Już czas do pracy, czas!"

Tymi słowami, 01.03.04r. po mszy Św. w parafialnym kościele, uczniowie powitali nowy rok szkolny 2004/2005. Przypomnieli również o innym ważnym wydarzeniu dla naszej Ojczyzny-napaści Niemiec na Polskę w 1939r. Pani Dyrektor powitała dzieci, młodzież i rodziców przybyłych na rozpoczęcie roku szkolnego, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Wszystkim życzyła samych pogodnych dni w całym roku szkolnym.


17 września uczniowie począwszy od maluchów z "zerówki" do gimnazjalistów, wyposażeni w worki i rękawice, wyruszyli na podbój śmieci. Każda klasa miała wyznaczony swój odcinek, który wzorowo wysprzątała. Przynajmniej tak mogliśmy poprawić wygląd naszej okolicy.


28 września Ślubowanie I klas gimnazjum. Uroczystość została przygotowana przez wychowawczynie kl. Ia i kl. Ib p. Bożenę Goławską i p. Bożenę Perkę. Najciekawsza częścią programu było obcinanie ogonów "kotom"


30 września - Dzień Chłopaka. Chłopcy do dziś wspominają mile ten dzień ,ponieważ dziewczyny II gimnazjum upiekły dla nich tort.


12 października - Ślubowanie klasy I szkoły podstawowej. W wierszach i piosenkach dzieci z pierwszej klasy wyraziły swoje zadowolenie z faktu, że są już uczniami. W obecności rodziców, starszych kolegów złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, iż uczynią wszystko, aby być dobrymi ludźmi...


12 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Papieski. Uczniowie szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniężną na fundację "Dzieło Nowego Tsiąclecia'. Wysłano sms do Ojca Świętego, a w szkole odbył się apel poświęcony osobie Jana Pawła II-Polaka.


15 października - Dzień Nauczyciela. Wspaniały program przygotowany pod kierownictwem p. Agaty Ciborowskiej-Wasiluk i p. Doroty Lipińskiej (oprawa muzyczna). Składały się one z ciekawych scenek z życia szkoły i tańca w wykonaniu dziewcząt z klasy III gimnazjum. Uczniowie złożyli wszystkim pedagogom serdeczne życzenia i podarowali czerwone długopisy, aby przez cały rok szkolny stawiali im same pozytywne oceny...


6 grudnia - Mikołajki. Mikołaj bardzo lubi dzieci z naszej szkoły i przybył jak najszybciej by obdarować nas prezentami.